Blog
Na czym polega metoda Montessori?
Metoda wymyślona przez włoską pedagożkę Marię Montessori pozwala patrzeć na dziecko indywidualnie. Oznacza to, że nie musi ono być dobre ze wszystkiego, czy osiągnąć dany próg, by uznać, że jego edukacja przynosi oczekiwane skutki. Elementy tego rodzaju pedagogiki mogą być z powodzeniem wykorzystywane w przedszkolu. Na czym będzie w tym przypadku polegać ich funkcja?
Jak wygląda nauka hiszpańskiego w przedszkolu?
Znajomość języków obcych jest niezwykle ważna w dzisiejszym świecie. Dzięki niej nierzadko łatwiej nam zdobywać nowe znajomości, uzyskiwać lepsze oceny w szkole, a później — znaleźć lepszą pracę. Warto zaznaczyć, że obecnie niektóre przedszkola pozwalają na rozpoczęcie nauki np. angielskiego lub hiszpańskiego już w najmłodszych latach życia. Jakie korzyści to niesie? Czy dzieci lubią tego rodzaju zajęcia?
Rola nauczyciela w metodzie Montessori
Czas, w którym dziecko chodzi do przedszkola, to okres, kiedy pociecha w sposób intensywny poznaje świat. To właśnie wtedy najmłodsi próbują nowych rzeczy, sprawdzają, co odpowiada im bardziej, a także nawiązują pierwsze przyjaźnie. Na nieograniczone sztywnymi zasadami poznawanie świata pozwala metoda Montessori. Na czym polega ona w przedszkolu? Jakie miejsce ma tu nauczyciel?
Fakty i mity o prywatnych przedszkolach
Wokół przedszkoli niepublicznych narosło wiele mitów, nierzadko krzywdzących. To właśnie przez nie wiele osób rezygnuje z posłania swojej pociechy do tego rodzaju placówki. Które z powszechnie znanych opinii na temat tych miejsca są prawdziwe, a w jakie nie warto wierzyć? Przedstawiamy fakty i mity na temat przedszkoli prywatnych.
Jak wygląda typowy dzień w niepublicznym przedszkolu z elementami Montessori?
Rutyna jest niezwykle istotna w życiu dziecka. Dzięki niej maluch ma poczcie bezpieczeństwa. Uczy się również organizacji czasu, co bez wątpienia wykorzysta w przyszłości. Aby przedszkolak czuł się komfortowo, w każdej placówce wprowadzane są rozkłady dnia. Podobnie jest w niepublicznym przedszkolu z elementami Montessori. W jakich zajęciach uczestniczą dzieci?
5 powodów, by zapisać dziecko do przedszkola z angielskim
Zapisanie dziecka do przedszkola to doskonały sposób na umożliwienie małemu odkrywcy zdobywania wiedzy i poszerzania swoich horyzontów. Warto postawić na placówkę, która umożliwia również naukę angielskiego. Badania dowodzą, że osoby, które rozpoczęły ją w młodym wieku, zazwyczaj później nie mają problemów z używaniem języka obcego na co dzień. Jakie są najważniejsze zalety angielskiego w przedszkolu?
Najważniejsze informacje dotyczące adaptacji dziecka w przedszkolu
Pójście do przedszkola jest ważnym wydarzeniem zarówno w życiu pociechy, jak i jej rodziców. Dziecko, które na co dzień było w domu, zmieni środowisko, rytm dnia, a także zostanie oddzielone od rodziców, co wiąże się ze stresem. Trzeba jednak pamiętać, że przedszkole ma dobry wpływ na rozwój najmłodszych — uczy ich rozwoju, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz zacieśniania więzi z rówieśnikami. Jak więc sprawić, aby pójście do przedszkola było jak najprzyjemniejsze?
Zabawy ruchowe dla przedszkolaka
Nie ulega wątpliwości, że dzieci powinny uczyć się od najmłodszych lat i nie chodzi tu wcale o rozwiązywanie skomplikowanych zadań. Przedszkolacy chętnie przyswajają nowe informacje, ponieważ nie odbierają poznawania, jako przykrego obowiązku, więc warto to wykorzystać. Jednak dobrze mieć na uwadze, że nauka często odbywa się poprzez ruch, a najlepszy efekt daje połączenie aktywności fizycznej z zabawą. Jaką formę tego rodzaju rozrywki można przygotować dla dzieci?
Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?
Dla wielu rodziców posłanie dziecka do przedszkola to trudna decyzja, ale zdecydowanie warto ją podjąć. Zyskacie na tym i Wy, i Wasza pociecha! Trzylatek jest już ciekawy świata, łaknie nowych wyzwań i kontaktu z rówieśnikami. Chodzenie do przedszkola, w którym będzie miał okazję poznać inne dzieci, a także uczestniczyć w interesujących zajęciach sprawi, że zyska pewność siebie i będzie umiał lepiej odnaleźć się w grupie.