5 powodów, by zapisać dziecko do przedszkola z angielskim

Zapisanie dziecka do przedszkola to doskonały sposób na umożliwienie małemu odkrywcy zdobywania wiedzy i poszerzania swoich horyzontów. Warto postawić na placówkę, która umożliwia również naukę angielskiego. Badania dowodzą, że osoby, które rozpoczęły ją w młodym wieku, zazwyczaj później nie mają problemów z używaniem języka obcego na co dzień. Jakie są najważniejsze zalety angielskiego w przedszkolu?

Dlaczego warto wybrać przedszkole z językiem obcym?

Przedszkole z angielskim ma wiele plusów. Nauka obcego języka pozytywnie wpływa na dalszy rozwój dziecka. Wśród najważniejszych zalet można wskazać:

  1. Ułatwienie późniejszej nauki w szkole — dziecku osłuchanemu z językiem, znającemu podstawowe angielskie zwroty oraz część zasad gramatycznych łatwiej przyswajać wiedzę z języka obcego na kolejnych etapach edukacji.
  2. Szybkie przyswajanie słówek i nauka akcentu — dzięki temu, że aparat mowy maluszka jest elastyczny, dziecko szybko uczy się charakterystycznej dla krajów anglojęzycznych intonacji oraz wymowy. Jego umysł jest też niezwykle chłonny, więc zapamiętanie słówek nie stanowi dla niego problemu.
  3. Brak bariery językowej — przedszkolak, w przeciwieństwie do starszych osób nie wstydzi się rozmawiać w obcym języku, nawet jeśli popełnia błędy. Dzięki temu szybciej uczy się mówić po angielsku, a później zdobytą wiedzę wykorzystuje na co dzień, utrwalając to, co już potrafi. Oprócz tego częste mówienie w obcym języku daje śmiałość, która będzie potrzebna na kolejnych etapach edukacji.
  4. Ćwiczenie pamięci dziecka — oprócz korzyści płynących z samej nauki języka angielskiego, przyswajanie słówek czy zasad gramatycznych umożliwia również pracę nad pamięcią maluszka, czego efekty obserwuje się w późniejszych latach nauki pociechy.
  5. Nauka jako zabawa — przedszkole to miejsce, w którym nauka nie jest przykrym obowiązkiem, a świetną zabawą. Wykorzystanie ciekawych pomocy naukowych oraz odpowiednio zaplanowane zajęcia sprawią, że maluch będzie się uczyć z przyjemnością!

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.