Fakty i mity o prywatnych przedszkolach

Wokół przedszkoli niepublicznych narosło wiele mitów, nierzadko krzywdzących. To właśnie przez nie wiele osób rezygnuje z posłania swojej pociechy do tego rodzaju placówki. Które z powszechnie znanych opinii na temat tych miejsca są prawdziwe, a w jakie nie warto wierzyć? Przedstawiamy fakty i mity na temat przedszkoli prywatnych.

 

Co mówi się o przedszkolach niepublicznych?

1. Przedszkola prywatne to placówki stworzone wyłącznie dla dzieci z bogatych rodzin. MIT

Za uczęszczanie malucha do przedszkola niepublicznego musimy zapłacić, jednak często w tej cenie zawarte są również obiady oraz ciekawe dodatkowe zajęcia, za które w placówce publicznej są związane z dodatkowymi kosztami. Oznacza to, że jeśli chcemy, aby nasza pociecha rozwijała się i miała dostęp do dodatkowych aktywności, często korzystniejszym finansowo wyborem okazuje się przedszkole prywatne.

2. W przedszkolach niepublicznych dzieci są dzielone na mniejsze grupy. PRAWDA

Zazwyczaj przedszkola prywatne oferują zajęcia w mniejszych grupach. To pozwala nauczycielowi na lepsze poznanie wszystkich podopiecznych i dostosowanie do nich zajęć.

3. Przedszkola prywatne nie realizują w pełni podstawy programowej wychowania przedszkolnego. MIT

Zarówno przedszkola prywatne, jak i publiczne realizują tę samą podstawę programową. Dzięki temu mamy pewność, że pociechy idące później do szkoły są odpowiednio przygotowane do czekających je obowiązków.

4. Przedszkola niepubliczne zapewniają dzieciom wiele zajęć dodatkowych, na których mogą one zdobywać nową wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania. PRAWDA

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, przedszkola niepubliczne często bez dodatkowych opłat umożliwiają dzieciom uczęszczanie na zajęcia pozwalające na naukę języków obcych czy też rozwijanie określonych pasji.

5. Dzieci w prywatnych przedszkolach uczą się rywalizacji. MIT

Nauczyciele w placówkach prywatnych dokładają wszelkich starań, aby nauka była przyjemnością i każde z dzieci mogło czuć się docenione bez konkurowania ze sobą.

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.