Metoda Montessori – kompleksowe wychowanie dzieci

Metoda Montessori została opracowana ponad 100 lat temu. Jej głównym założeniem jest kompleksowe spojrzenie na wychowywanie dzieci poprzez stosowanie przez nauczycieli różnego rodzaju reguł. Zgodnie z przyjętymi zasadami jest to edukacja, która zakłada, że dziecko ma naturalną chęć poznawania świata i najlepiej przyswaja wiedzę, gdy ma zapewnioną wolność i swobodę. Dzięki temu maluch w każdej strefie życia może osiągnąć najlepsze wyniki.

Maria Montessori – twórczyni omawianej metody uznawała bowiem, że dziecko samo kształtuje siebie chociażby poprzez podglądanie innych i uczenie się od nich. Takie postępowanie pozwala osiągnąć niesamowite efekty. Aby jednak było to możliwe, grupy przedszkolaków składają się z dzieci w różnym wieku. Mimo to maluchy mogą rozwijać się w swoim tempie, samodzielnie ustalając zakres zdobywanych nowych umiejętności. Jako przedszkole z angielskim oferujemy nie tylko możliwość poznawania języków obcych, ale też zdobywania innych cennych umiejętności. Rola nauczyciela w tej formie edukacji ogranicza się jedynie do podążania za dzieckiem i niesienia pomocy w wymagających sytuacjach.

Najlepsze efekty w trakcie stosowania metody Montessori można zauważyć w okresie od urodzenia dziecka do 7 roku życia, gdyż to właśnie w tym czasie buduje się podstawa rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobie działania przedszkola – jesteśmy do Twojej dyspozycji!