Misja Montessori – wspieranie samodzielności najmłodszych

Główną misją naszego przedszkola, zgodnie z zasadą Montessori, jest wspieranie naszych podopiecznych w dążeniu do samodzielności we wszystkich obszarach codziennego życia. Postawa nauczycieli i ich podejście do przedszkolaków sprawiają, że uczą się oni nie tylko szacunku do innych, ale też okazywania wdzięczności czy szanowania wolności innych. Zapewniamy im bezpieczeństwo, dbając nie tylko o odpowiednie warunki do nauki, ale też atmosferę. Jako przedszkole z angielskim inspirujemy do nauki poprzez zabawę, ale pozwalamy też samodzielnie poznawać otaczający świat i doświadczać nowych wrażeń

W naszym przedszkolu jest też miejsce na odpoczynek – każdego dnia obserwujemy dzieci i dopasowujemy zajęcia do ich potrzeb i możliwości. Dokładamy wszelkich starań, by rozwój maluchów odbywał się w najlepszych dla nich warunkach, tak by mogły skupiać się na swoich zainteresowaniach poprzez doświadczenia i eksperymenty.

Jesteśmy pewni, że dzieci zapewnieniu podopiecznym odpowiedniego środowiska do nauki i umożliwieniu samodzielnego działania w szybki i efektywny sposób rozwiną one swoje talenty. Wiemy, że każdy człowiek jest inny, a metoda Montessori odpowiada potrzebom różnych ludzi. Dzięki temu, że program przedszkola komponują doświadczeni nauczyciele, jest on dopasowany do ich indywidualnych potrzeb.